Rada Powiatowa WIR o problemach, planach i działaniu

We wtorek, 5 marca odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Turku. Obecni podsumowali dotychczasowe działania, przedstawili plany na najbliższy czas i uzyskali istotne informacje dotyczące rolnictwa.

Po omówieniu dotychczasowych działań związanych z rolnictwem głos zabrali zaproszeni goście. Wśród nich znalazł się kierownik KRUS w Turku Krzysztof Buchelt, który omówił bieżące sprawy związane z ubezpieczeniami społecznymi rolników. Zainteresowani uzyskali odpowiedzi na pytania dotyczące dofinansowań, emerytur czy świadczeń społecznych.

Z całą pewnością jednym z największych problemów w obecnym czasie jest ASF. O tym, jak można chronić się przed chorobą opowiedziała prezes Grupy Producenckiej Rol-Kon Jolanta Walkosz. Wypowiedź uzupełnił powiatowy lekarz weterynarii Jan Radzimski, który nie tylko przedstawił obecnym historię choroby, ale również poinformował, jak najlepiej dbać o bezpieczeństwo i zachować ostrożność.

O tym, gdzie, w jaki sposób można się ubezpieczyć opowiedział Roman Łaszcz. Gość przedstawił najbardziej korzystne propozycje ubezpieczeń dla rolników.

Organizatorzy spotkania kładą przede wszystkim nacisk na pomoc rolnikom w wypełnianiu wniosków o płatności obszarowe poprzez platformę geoprzestrzenną eWniosekPlus. W obecnym czasie jest ro jeden z tematów rodzących wiele pytań. W tym właśnie temacie krótkie szkolenie przeprowadził kierownik BP ARMiR w Turku Tadeusz Gebler.

Rolnicy liczyć mogą na szkolenia z zakresu stosowania środków ochrony roślin, bioasekuracji oraz nowoczesnych upraw zbóż oraz rolnictwa zrównoważonego. Należy nadmienić, że biuro powiatowe WIR w Turku świadczy bezpłatnie wszelką pomoc dla rolników.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja