Dlaczego burmistrz Kurzawa atakuje media i występuje przeciwko mieszkańcom Turku?

„Komu zależy na burzeniu wizerunku Miasta?”- pod takim tytułem na adres naszej redakcji list przysłał wiceburmistrz Jerzy Kurzawa. Co ciekawe, kilka godzin wcześniej wypowiadał się w sprawie uciążliwości związanych z budową firmy, a wypowiedzi te zamieściliśmy w naszym tekście. Poniżej prezentujemy treść nadesłanego listu.

„Pani redaktor Katarzynie Błaszczyk w odpowiedzi na artykuł „Zniszczone chodniki i nieprzejezdne ulice- budowa firmy DeVeris trwa” pragnę „pogratulować” sukcesów w niszczeniu pozytywnego wizerunku Miasta w oczach potencjalnych inwestorów.


Takiego rodzaju informacje z pewnością mają wpływ na negatywne postrzeganie Turku jako Miasta przyjaznego inwestorom i burzą wiele starań o ich pozyskanie.
Ponadto chciałbym dowiedzieć się od Pani Błaszczyk, gdzie w rejonie wymienionej ulicy, przy której buduje się firma DeVeris, zamieszkują mieszkańcy? Teren ten jest przeznaczony wyłącznie na inwestycje, nie jest strefą zabudowy mieszkaniowej. Wspomniana ulica jest ślepą uliczką, oddzieloną rowem od terenów przy Al. Solidarności, bez przejścia dla pieszych ani dojazdu łączącego z aleją. Pełni funkcję tylko i wyłącznie dojazdową do dwóch firm: Getec i DeVeris. Gdzie zatem są Ci mieszkańcy, którym przeszkadza ulica zajęta przez pojazdy inwestora? Oczywiście liczę na odpowiedź.

Może dowiem się też, komu zależy na burzeniu wizerunku Miasta i kto na tym skorzysta? Bo jakoś niechętnie publikowane są dobre wiadomości, jak na przykład ta, że w strefie buduje się zakład, który da nowe miejsca pracy”.


Panie wiceburmistrzu, przypominam, że rolą mediów nie jest „słodzenie” władzy, a przede wszystkim informowanie, zarówno o tematach pozytywnych, jak i negatywnych. Poruszony przez nas problem zauważyli mieszkańcy Turku- miasta którym pan współrządzi. Pana rolą jest reagowanie na wszelkie działania niesłużące mieszkańcom i miastu, czyli usuwanie ich, a nie szukanie winnych i obwinianie mediów za wszelkie niedociągnięcia własnych rządów. Dobro mieszkańców Turku winno być priorytetem dla pana i winien pan czynić wszystko, aby uwag w kierunku uchybień władzy było jak najmniej. Zatem zamiast atakować nasz portal radzimy raczej wsłuchać się w głos turkowian, którzy liczą na pozytywne reakcje tych, których wybrali.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja