Przykona: Od nowego roku szkolnego pensum dla nauczycieli w gminie ulegnie zmianie

Z dniem 1 września 2018 roku zmieni się pensum dla nauczycieli posiadających odpowiednie specjalizacje. Radni uchwałę w sprawie obowiązkowego wymiaru zajęć niektórych wychowawców w szkołach i przedszkolu prowadzonych przez gminę Przykona podjęli jednogłośnie.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Przykona, która odbyła się 15 marca radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany pensum dla niektórych nauczycieli. Z dniem 1 września 2018 roku, czyli od nowego roku szkolnego zmniejszy się ono, jeśli chodzi o pedagogów, psychologów, logopedów, doradców zawodowych, a także innych specjalistów zatrudnionych w szkołach i placówkach. Obowiązkowy tygodniowy wymiar zajęć maksymalnie wyniesie 22 godziny. Na chwilę obecną wymiar ten stanowi 30 godzin.

Pensum nauczycieli prowadzących gimnastykę korekcyjną zwiększy się. Od nowego roku szkolnego obowiązkowy tygodniowy wymiar zajęć wyniesie 20 godzin. Dotychczas było to godzin 18.

Pozostałe ustalenia są niezmienne. Nauczyciele przedszkoli prowadzących zajęcia w grupach mieszanych, obejmujących zarówno dzieci sześcioletnie, jak i dzieci innych grup wiekowych prowadzić będą zajęcia 25 godzin w tygodniu.

Zmiany zostały przyjęte przez radnych jednogłośnie.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja