Tuliszków: Auta bez garaży, prezes ze Srebrnym Krzyżem Zasługi- czyli walne zebranie sprawozdawcze OSP

Druhny i druhowie z OSP Tuliszków podsumowali rok oraz opowiedzieli o planach na najbliższy czas. Podczas zebrania członkowie jednostki ubolewali nad brakiem garaży o które walczą od kilku lat. Ważnymi punktami obrad było także wręczenie odznaczeń. Zarządowi udzielono natomiast absolutorium. 

W sobotę, 17 marca odbyło się walne zebranie sprawozdawcze OSP Tuliszków. Oprócz druhen i druhów należących do jednostki przybyli również przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek i instytucji, włodarze oraz osoby zaprzyjaźnione.

Po wybraniu przewodniczącego zebrania, protokolanta, komisji uchwał i wniosków prezes jednostki Tadeusz Wawrzyniak przedstawił sprawozdanie z działalności za rok 2017 oraz opowiedział o najbliższych planach. Z całą pewnością jednostka działa prężnie, a druhowie podejmują wiele inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej. Druhowie szkolą się oraz ulepszają strażnicę. Od kilku lat zarząd stara się o pozyskanie środków finansowych na rozpoczęcie budowy garaży wraz z zapleczem socjalnym, jednak bezskutecznie.

-Garaż nie spełnia podstawowych norm bezpieczeństwa i higieny pracy. Samochody gaśnicze ustawione jeden za drugim w jednym boksie garażowym z możliwością wyjazdu tylko jedna bramą na drogę miejską. Nawet najmniejsza jednostka OSP winna przewidywać posiadanie co najmniej dwóch stanowisk garażowych, a jednostki większe, częściej uczestniczące w działaniach operacyjnych oraz jednostki włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego, tak jak OSP Tuliszków, co najmniej trzy stanowiska garażowe- mówił prezes Tadeusz Wawrzyniak.

Jednostka posiada jeden garaż, gdzie znajdują się dwa auta. Druhowie podczas spotkania wyrazili żal, że aktualny stan często uniemożliwia natychmiastowy wyjazd do zdarzenia. Jak powiedział prezes OSP Tuliszków projekt budowlany oraz pozwolenie na budowę jest. Nie ma natomiast wsparcia burmistrza mimo licznych pism i próśb. Druhowie sami podjęli się rozbudowy garaży, co umożliwili sponsorzy oraz mieszkańcy.

Burmistrz Grzegorz Ciesielski zgodził się z tym, że garaże są potrzebne, jednak na chwilę obecną nie ma w budżecie tak dużych środków finansowych, aby zrealizować ten cel. Mimo, że jednostka jest jedną z najlepszych w Wielkopolsce na nowe garaże musi jeszcze poczekać.

Podczas spotkania nagrodzono najbardziej zasłużone druhny i druhów. Wyjątkowym odznaczeniem wyróżniony został prezes Tadeusz Wawrzyniak, który otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi. Podziękowania otrzymali również przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek z terenu wielkopolski.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja