Władysławów: To już pewne. Pomnika z Francji w gminie nie będzie

W listopadzie ubiegłego roku radni z Władysławowa wyrazili chęć przyjęcia na teren swojej gminy pomnika papieża Jana Pawła II z gminy Ploërmel we Francji. Teraz jest już pewne, że tak się nie stanie. 

Za stanowiskiem w sprawie poparcia dla Premier rządu polskiego, Beaty Szydło działań zmierzających do przeniesienia z francuskiej gminy Ploërmel pomnika św. Jana Pawła II do Polski oraz deklaracji przyjęcia pomnika na terenie gminy Władysławów zagłosowało dziesięcioro radnych z Władysławowa. Zaledwie trzech wstrzymało się od głosu. We wspomnianym dokumencie napisano: „Zapewniamy, że na naszym terenie znajdziemy godne miejsce dla Papieża Polaka, który brał czynny udział w walce z komunizmem. Przyjęcie pomnika naszego Ojca Świętego będzie dla nas najwyższym zaszczytem”.

Pomnik papieża Polaka do powiatu tureckiego jednak nie trafi. Rada miejska Ploërmel w Bretanii zaaprobowała jednomyślnie odstąpienie pomnika papieża-Polaka katolickiej diecezji Vannes, do której należy miasteczko, za sumę 20 tys. euro.
 

Foto: zw.lt
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja