Tuliszków: Super Liga Judo w Kobierzycach

Super Liga Judo to partnerski program rozwoju środowiska Judo, w ramach którego odbywają się 4 edycje ligi w różnych miejscowościach. Ponad TYSIĄC młodych sportowców z prawie 50 klubów z całej Polski stoczyło w Kobierzycach dużo ponad 2,5 tysiąca walk, przy wsparciu prawie trzytysięcznej publiczności.

Inauguracyjne zawody Super Ligi Judo okazały się jednym z największych turniejów judo w Polsce. Do pierwszych walk w sezonie ”mistrzowską” rozgrzewką przygotował zawodników Rafał Kubacki - ambasador SLJ. Występom młodych judoków przyglądali się Zbigniew Bielawski olimpijczyk z Moskwy i Marek Pisula, który wystąpił na Igrzyskach w Atlancie. Impreza rozgrywana była dla zawodników z kategorii Masters, Junior Młodszy, Młodzik, dzieci starsze i dzieci młodsze.
Pierwszy dzień rywalizacji należał do kategorii Masters i juniora młodsza, w drugim dniu gdzie walki toczyły się w kategorii młodzika i dzieci  przystąpili judocy z Tuliszkowa. Bardzo dobra postawa zawodników sprawiła, że każdy z zawodników zdobył medal.

Zawodników w trakcie walk wspierał trener Rafał Kubacki, dwukrotny Mistrz Świata w Judo, który jest trenerem współpracującym z sekcją Judo w Tuliszkowie.

Wyniki:
Natalia Poprawska - 1 miejsce
Julia Kocimska - 1 miejsce
Klaudia Tomaszewska - 2 miejsce
Łucja Pawlicka - 2 miejsce
Julia Mikołajczak- 2 miejsce
Jan Antoniewicz - 2 miejsce
Wiktoria Drozak - 2 miejsce
Paula Markiewicz - 2 miejsce
Maria Pakulska - 3 miejsce
Majka Poprawska - 3 miejsce
Julia Powaga - 3 miejsce
Katarzyna Konieczka - 3 miejsce
Jakub Moksik - 3 miejsce
Norbert Maślanka - 3 miejsce
Antoni Ślesiński- 3 miejsce
Michał Brzózka - 3 miejsce

Wyjazd wspierał sponsor klubu, p. Jakub Kowalczyk, prezes firmy IzoSerwis i p. Grzegorz Ciesielski, burmistrz GiM w Tuliszkowie za co bardzo dziękujemy.

Trener sekcji
- Michał Gaj

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja