Jest pozwolenie na budowę myjni samochodowej i stacji diagnostycznej obok parku Tura

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Turku przewodniczący Dariusz Jasak poruszył temat inwestycji, która mieścić się ma na Osiedlu Wyzwolenia. Duża część mieszkańców sprzeciwia się budowie, o czym informowali radni. Decyzja jednak zapadła. Pozytywną decyzję wydał starosta powiatu tureckiego. 

Myjnia samochodowa wraz ze stacją diagnostyczną ma powstać obok parku Tura. O inwestycji, która od dawna trapi mieszkańców Osiedla Wyzwolenia pisaliśmy już wcześniej.

http://www.iturek.net/5414/czy-obok-parku-tura-bedzie-myjnia-radny-aniol...

Po raz kolejny temat poruszył podczas sesji Rady Miejskiej w Turku wiceprzewodniczący Dariusz Jasak.

-Chciałem zapytać na jakim etapie jest ta inwestycja. Czy ona się rozwija? Ponieważ inwestor wykonał nielegalnie rozpoczęcie budowy. Ta budowa została zatrzymana i nie do końca została przeprowadzona ta rozbiórka tak jak powinna- pytał wiceprzewodniczący.

Odpowiedzi udzielił burmistrz Romuald Antosik.

-Jeżeli chodzi o inwestycje za parkiem Tura, a konkretnie chodzi o budowę myjni samochodowej oraz stacji diagnostycznej to kilka dni temu wpłynęła decyzja starosty powiatu tureckiego. Pozytywna. Wyraził on zgodę na budowę myjni. Pamiętacie Państwo, że my pisaliśmy również w Państwa imieniu do powiatu, żeby tę inwestycję rozważyć. Chodzi o bliskość tego parku i bliskość mieszkań. Czy rzeczywiście ta inwestycja powinna w tym miejscu powstać. Pan starosta decyzję wydał pozytywną na budowę tego obiektu.

Jak powiedział starosta powiatu tureckiego Mariusz Seńko działania podejmowane są zgodne z prawem. Starostwo Powiatowe określa jedynie zgodność wydanej decyzji z planem zagospodarowania przestrzennego.

-W tej kadencji plan dla tej enklawy został przygotowany przez obecną Radę Miejską, przedłożony przez przewodniczącego rady Dariusza Jasaka i uchwalony. Więc my, jako organy administracji tylko badamy zgodność z planem zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli rada taki plan uchwaliła no to nie powinno nikogo dziwić, że my sprawdzamy zgodność i jeżeli wszystko jest dobrze to wydajemy decyzję pozytywną.

Od decyzji istnieje możliwość odwołania się. Jeśli decyzja wydana jest niezgodnie z prawem zostaje ona uchylona. 
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja