W Turku powstanie nowa ulica. „Inwestycyjna” z myślą o przedsiębiorcach

Coraz bardziej popularna w naszym mieście ulica doczekała się nazwy. „Inwestycyjna” powstała w Tureckiej Strefie Inwestycyjnej, a nawę tę nadali radni podczas wczorajszego (22 marca) spotkania. 

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały „w związku z przedsięwzięciami prowadzonymi w strefie inwestycyjnej istnieje konieczność nadania nazwy ulicy, niezbędnej do ustalenia adresów powstających w tym rejonie firm. Tereny te pozyskują coraz więcej inwestorów i wymagają przyporządkowania nieruchomości do nowej ulicy oraz nadania im numerów administracyjnych. Nazwa ulicy wybrana została tak, aby kojarzyła się z funkcją tego obszaru oraz była ponadczasowa”.

Projekt uchwały wzbudził wątpliwości radnego Albina Zańko, który zadał pytanie formalne.

- Czy uchwała o nadaniu nazwy ulicy Inwestycyjnej, która wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego pozwala już dzisiaj wpisać tę ulicę do omawianej następnej uchwały, do okręgu trzeciego. Jak to jest pod względem prawnym?- pytał radny.

Na pytanie odpowiedział radca prawny, który poinformował, że prawo miejscowe wchodzi w życie po upływie 14 dni od złożenia pisma urzędowego.

Póki co ul. Inwestycyjna nie ma mocy prawnej, a więc oficjalnie nie powinna funkcjonować. Mimo tego znalazła się w uchwale miejskiej, która radni przegłosowali.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja