Tuliszków: Radni podjęli decyzję w sprawie podziału na okręgi wyborcze. Wprowadzono zmiany w mieście

We wtorek, 27 marca radni z Tuliszkowa podjęli uchwałę w sprawie podziału Gminy i Miasta Tuliszków na okręgi wyborcze, określenia ich granic i numerów oraz ustalenia liczby radnych wybieranych w okręgach wyborczych. Radni wprowadzili zmiany w mieście.

Większość zasad, które obowiązywać będą w tegorocznych wyborach nie zmieniła się. W sołectwach nie wprowadzono nowych rozwiązań. Zmiany dotyczą natomiast miasta Tuliszków.

W skład okręgu numer jeden wchodzą ulice Adama Mickiewicza, Bartłomieja Patrzykąta, Cicha, Górna, Haliny Oleksiak, Kasztelana Zaremby, Plac Wolności, Poprzeczna, Północna, Senatorska.

Okręg numer dwa to ulice 1-go Maja, Ignacego Paderewskiego, Ks. Teodora Rogozińskiego, Łódzka, Ogrodowa, Piaskowa, Plac Akacjowy, Plac Powstańców Styczniowych 1863r., Polna, Południowa, Słoneczna, Śliwowa, Zdrojowa.

Ulice Brzozowa, Gromadzka, Jabłonna, Krzewinowa, Leśna, Łąkowa, Mikołaja Kopernika, Żuchalska wchodzą w skład okręgu numer trzy.

Okręg numer cztery to Floriańska, Krótka, Marii Konopnickiej, Nortowska, Ochotniczej Straży Pożarnej, Parkowa, Plac Floriański, Poznańska, Sadowa, Targowa.

A okręg piąty to Adama Asnyka, Bolesława Prusa, Bronisława Malinowskiego, Cypriana Norwida, Elizy Orzeszkowej, Henryka Dąbrowskiego, Henryka Sienkiewicza, Jana Kochanowskiego, Jana Pawła II, Janusza Kusocińskiego, Juliusza Słowackiego, Krzysztofa Baczyńskiego, Marcina Kasprzaka, Marii Curie Skłodowskiej, Marii Dąbrowskiej, Mikołaja Reja, Stefana Żeromskiego, Tadeusza Kościuszki, Władysława Broniewskiego, Zofii Nałkowskiej.

Głos w tej sprawie uchwały dotyczącej podziału na okręgi wyborcze określenia ich granic i numerów oraz ustalenia liczby radnych wybieranych w okręgach wyborczych zabrał radny Andrzej Janczewski.

-Czy mógłbym się dowiedzieć co spowodowało to, że jeden praktycznie okręg z poprzedniej kadencji został zlikwidowany i zwiększono liczbę mieszkańców do 811 pomimo, że był to praktycznie największy okręg. Czym się kierowano robiąc te zmiany w projekcie w stosunku do poprzedniej kadencji.

Odpowiedzi udzielił przewodniczący Rady Miejskiej w Tuliszkowie Tomasz Maćkowski.

-Jeżeli chodzi o działki one były niejako podzielone na dwie części. Moim zdaniem sztucznie podzielone ulicą, którą zmienialiśmy na Jana Pawła II- stara ulica to Walki Młodych. Natomiast moim zdaniem i radnych z którymi rozmawialiśmy mieszkańcy wyrażali takie zainteresowanie, żeby reprezentował działki jeden radny bez podziału na dwie części. Więc te 20 krótkich ulic wprawdzie które występują na działkach będzie reprezentował jeden radny.

Ostatecznie uchwała została przyjęta 11 głosami za przy dwóch głosach wstrzymujących się.

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja