„Trzeba dać szansę młodemu pokoleniu”- czyli st.bryg.Dariusz Stasiak odchodzi z PSP

W Wielki Piątek, 30 marca odbyła się wyjątkowa uroczystość. Do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku przybyło wielu znamienitych gości. Każdy z nich chciał pogratulować dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu PSP i złożyć życzenia wszelkiej pomyślności. To właśnie dzisiaj st.bryg.Dariusz Stasiak odszedł na zasłużoną emeryturę. Jego obowiązki pełnił będzie teraz kpt.Piotr Pietrucha.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku. Po wprowadzeniu sztandaru i odegraniu hymnu państwowego prowadzący uroczystość bryg. Robert Bącała przywitał zaproszonych gości.

Do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku przybyło wielu znamienitych gości. Wśród nich znaleźli się strażacy, samorządowcy, przedstawiciele wszelkich instytucji.

Po przedstawieniu historii służby Komendanta Powiatowego st.bryg.Dariusza Stasiaka nastąpiła wyjątkowo uroczysta chwila. Odczytano decyzję o odwołaniu ze stanowiska st.bryg.Dariusza Stasiaka, który dwa lata temu objął niniejszą funkcję.

- Zadawano mi często pytanie. Dlaczego podjąłeś decyzję o odejściu ze służby? Odpowiedź jest prosta. Każdy według mnie powinien po osiągnięciu pewnego etapu w życiu zawodowym, spojrzeć wstecz, spojrzeć do przodu i zadać sobie pytanie. Czy to co sobie zakładałem osiągnąłem czy nie? Co jeszcze mogę zrobić, biorąc pod uwagę okoliczności i czas i warunki w jakich służę. A może trzeba dać szansę młodszemu pokoleniu…- mówił st.bryg.Dariusz Stasiak.

Komendant podziękował również wszystkim życzliwym osobom, które napotkał na swojej drodze zawodowej i dodał, że osiągnięcie stanowiska nie powinno być celem samym w sobie i nie można dążyć do niego za wszelką cenę. Komendant zacytował również słowa jednej z piosenek zespołu Perfect. „Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. niepokonanym”.

Podczas spotkania st.bryg.Dariusza Stasiaka został wyróżniony „Odznaką Honorową” za zasługi  dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa.

Częścią uroczystości było również powierzenie obowiązków Komendanta Powiatowego kpt.Piotrowi Pietrucha.

Głos zabrali zaproszeni goście, którzy podziękowali dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu życząc mu wszelkiej pomyślności. Pogratulowali mu również sukcesu oraz wręczyli stosowne upominki.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja