Wideo: Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików z myślą o Mikołaju

Wiele osób o wielkich sercach wzięło dzisiaj tj. 8 kwietnia udział w Ogólnopolskim Turnieju Judo Dzieci i Młodzików. Głównym założeniem inicjatywy była pomoc chłopcu o imieniu Mikołaj. Liczył się każdy najmniejszy nawet gest mieszkańców Tuliszkowa i okolic. 

Właśnie dobiegł końca Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików. Zorganizowany został z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W rywalizacji udział wzięło 390 zawodników z 27 klubów z terenu całej Polski.

Oto wyniki rywalizacji:
Kategoria Dzieci
1 - Lemur Warszawa 2 - Judo Tuliszków 3 - UKS Dwunastka Leszno
Kategoria Młodzik:
1 - Lemur Warszawa 2 - Judo Tuliszków 3 -  UKS Miejska Górka

Rzecz jasna dla najlepszych zawodników przewidziano medale oraz dyplomy. Wiele emocji mieli sportowcy, którzy spotkali się z dwukrotnym Mistrzem Świata w Judo Rafałem Kubackim.

Głównym celem turnieju pomoc małemu chłopcu o imieniu Mikołaj. Ma on 5 lat i wykryto u niego nowotwór złośliwy mózgu „wyściółczak anaplastyczny” III stopnia. Mikołaj przeszedł ciężką operację usunięcia guza, jednak nie udało się go usunąć w całości. Chłopiec ma za sobą radioterapię i jest w trakcie leczenia chemioterapią. Rezonans magnetyczny wykazał, że guz niestety się powiększył. Konieczne jest przetaczanie krwi.

Potrzebną krew oddali chętni podczas dzisiejszego wydarzenia. Ostatecznie życiodajny płyn przekazało 29 osób. Zebrano łącznie 13 litrów.

Na uczestników imprezy czekał posiłek regeneracyjny od Pawła Grossa- uczestnika programu Top Chef. Organizatorzy przygotowali również pamiątkowe koszulki od fundacji Judo Sport Walki z Rakiem.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja