O cierpieniu, prawdzie i polskości podczas Dnia Pamięci Ofiar Katyńskich

Prawdziwe, wzruszające słowa wypowiedziane zostały przez córkę przedwojennego policjanta Halinę Łukaszewską podczas Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. O cierpieniu, prawdzie i polskości pamiętają mieszkańcy Turku, którzy wzięli udział w uroczystości. 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji ofiar zbrodni katyńskiej. Nabożeństwo odprawione zostało o godz. 10.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.

W drugiej części uroczystości głos zabrała córka przedwojennego policjanta Halina Łukaszewska, która przypomniała, jak ważna jest niepodległa Polska. Opowiedziała ona o cierpieniu swoim oraz losach tych, którzy zostali pomordowani w 1940 roku.

-To było niesamowite ludobójstwo. Wymieniane 22 tysiące pomordowanych na wschodzie to jest liczba pierwszych trzech obozów. W jednym z nich życia dokonał mój ojciec, turkowski policjant. Dlatego ze wzruszeniem patrzę na mundury, na piękne defilowanie polskich policjantów. Z szacunkiem patrzę na wszystkich mundurowych, którzy reprezentują Polskę, bo Polska jak powiedział Ojciec Święty to nasza matka. I boli mnie, jak słyszę, że polskość to nienormalność. Czy to mówi Polak?

By uczcić pamięć zmarłych uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku przygotowali program słowno – muzyczny, a następnie pod tablicami upamiętniającymi pomordowanych mieszkańców Turku i powiatu tureckiego włodarze, przedstawiciele instytucji i samorządów złożyli kwiaty.
 

Więcej o wydarzeniu już niebawem w Ale!Radio.


 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Turku
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja