Tuliszków: Zmiany w budżecie, zmiany w komisjach i akcent biało-czerwony

Zmiany w komisjach stałych rady i zmiany w budżecie to jedne z głównych tematów XLI sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie. Nie zabrakło też patriotycznego akcentu. 

Na skutek rezygnacji z mandatu radnego Bartosza Łodożyńskiego, który był przewodniczącym komisji rewizyjnej konieczne było uzupełnienie składu i podjęcie stosownej uchwały przez radę.  Miejsce Łodożyńskiego (obecnie kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej) decyzją radnych zajęła Elżbieta Krzempek, która przewodniczyła do tej pory komisji oświaty i kultury. Konieczna była zatem kolejna zmiana – od wczoraj przewodniczącą wspomnianej komisji jest Alina Nowakowska.  W każdym przypadku tuliszkowscy radni byli jednomyślni w podejmowaniu decyzji.

Radni decydowali także o zmianach w budżecie. Po stronie dochodów wprowadzono m.in. dotację od powiatu tureckiego w wysokości 3500 zł na organizację Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych, który odbędzie się 3 czerwca w Tuliszkowie. 20 tys. zł przeznaczono na budowę ul. OSP w Tuliszkowie, 25 tys. zł na pokrycie opłat za pobór wód w związku z nowelizacją ustawy Prawo Wodne, a pięć tysięcy złotych przekazano na przebudowę drogi w miejscowości Zadworna. Ponad 18 500 złotych wyniesie natomiast pomoc finansowa, jakiej Gmina i Miasto Tuliszków udzielą dla województwa wielkopolskiego na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Budowa Bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na terenie Lotniska  Michałków w Ostrowie Wielkopolskim.

Podczas sesji nie zabrakło także nawiązania do przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Samorząd Gminy i Miasta Tuliszków zakupił 1800 biało-czerwonych flag. Trafiły one do sołtysów, którzy mają zająć się ich dystrybucją wśród mieszkańców swoich miejscowości. Idea jest prosta – nie tylko podczas obchodów 11 listopada, ale w każde państwowe święto flagi mają powiewać na posesjach jako dowód patriotyzmu. Pomysłodawczyni akcji, dyrektor Szkoły Podstawowej w Ogorzelczynie – Jolanta Werkowska skrupulatnie wyliczyła, że w ciągu roku okazji do wywieszenia flagi jest co najmniej 25. 
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja