Radny Pionke o fałszu w ulotce SLD

Szanowni Państwo, W ostatnich dniach do mieszkańców ul. 650-lecia i ul. Dąbrowskiego dotarła ulotka z informacją, iż trwający remont tych ulic to zasługa radnych SLD. Informacja ta jest NIEPRAWDZIWA i wymaga mojego zdecydowanego sprostowania. 

Jestem związany z tą częścią miasta od ponad 30 lat. Prowadzę tu m.in swoją działalność gospodarczą, w której na co dzień spotykam się z mieszkańcami. Startując do Rady miasta chciałem wyjść naprzeciw problemom lokalnej społeczności. Dlatego w Kampanii wyborczej w 2014r. starałem się dotrzeć i osobiście porozmawiać z każdym z mieszkańców w/w ulic. Zapewniałem wówczas, że jeśli zostanę wybranym radnym, dołożę wszelkich starań, by przyczynić się do przebudowy ulic 650-lecia i Dąbrowskiego. Ten remont był jedną z najważniejszych rzeczy poruszanych przez wyborców w trakcie naszych spotkań i stał się głównym celem mojej obecności w radzie.

Po wyborach, od 2015 roku systematycznie składałem kolejne interpelacje, wnioski do budżetu oraz indywidualne zapytania do Burmistrza Miasta w tej sprawie. Ostatecznie, dzięki głosom całej Koalicji, tzn. radnym PiS, radnym Ziemi Turkowskiej oraz Burmistrza Miasta remont stał się faktem. Co więcej, w grudniu, 2017r. zbierałem dalsze podpisy mieszkańców ul. Dąbrowskiego w sprawie dodatkowego remontu części powiatowej tej ulicy (od Armii Krajowej do przychodni). Interpelacje w tej sprawie skierowałem do starosty, który w odpowiedzi zapewnił mnie, że remont ten będzie przeprowadzony jeszcze w tym roku.

Tym samym, dzięki moim stanowczym i systematycznym działaniom mój główny cel, czyli remont ulic 650-lecia i Dąbrowskiego zostanie wkrótce zrealizowany. Obiecałem to mieszkańcom w trakcie Kampanii i cieszę się, że słowa dotrzymałem. Nie mogę przy tym pozostać obojętny wobec nieuczciwej i niczym nieuzasadnionej próby przypisania sobie zasług w tej sprawie przez SLD, którzy w ostatnich latach nie wykazywali zainteresowania oraz w aktywny sposób nie wspierali starań mieszkańców i moich w/w sprawie. Wciąż trwają starania radnych PiS i Posła Ryszarda Bartosika o dodatkowe pieniądze.

Jednocześnie pragnę podziękować wszystkim, którzy na kolejne moje apele nie pozostali obojętni i pomogli w realizacji celu. Mam nadzieję, że wyremontowane ulice będą długo i dobrze służyć wszystkim mieszkańcom.

Z poważaniem, Jerzy Pionke, Radny Miasta Turku.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja