Kawęczyn: Koncertowanie na patriotyczną nutę

Popularne utwory patriotyczne oraz znane i lubiane melodie z repertuaru muzyki rozrywkowej zabrzmiały w Kawęczynie podczas koncertu z okazji święta Konstytucji 3. Maja i 100-lecia odzyskania niepodległości.

W czwartek, 26 kwietnia w sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kawęczynie wystąpił Big Band Turek. Muzycy prowadzeni przez Szymona Wieczorkiewicza zaprezentowali się w patriotycznym repertuarze wykonując chociażby „Deszcze niespokojne” czy „Biały krzyż”. Nie zabrakło jednak muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej. Przed publicznością zespół wykonał utwory Skaldów czy Ewy Bem.

Koncert wpisywał się w gminne obchody jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w Kawęczynie i okolicznych miejscowościach cyklicznie organizowane są imprezy o charakterze kulturalnym, historycznym czy sportowym.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja