Tomasz Michalak: Dlaczego mieszkańcy Osiedla Wyzwolenia są gorzej traktowani przez Starostę?

W minionych dniach za pośrednictwem lokalnego portalu informacyjnego mogliśmy dowiedzieć się, iż pod wpływem protestów mieszkańców gminy Przykona, którzy nie zgadzali się na budowę nadajnika telefonii komórkowej Starosta Turecki nie wydał pozwolenia na budowę mimo tego, że plan zagospodarowania przestrzennego w tej okolicy pozwalał na powstanie tej inwestycji.

Rodzi się więc pytanie, dlaczego Starosta jest głuchy na protest mieszkańców Osiedla Wyzwolenia, którzy już w sierpniu ubiegłego roku rozpoczęli protest składając ponad 300 podpisów przeciwko inwestycji, które trafiły do Starosty.  Mimo tego Starosta wydal zgodę na budowę, a mieszkańcy osiedla znów pokazali, że nie chcą tej inwestycji zbierając prawie 400 podpisów, które złożyli do Wojewody Wielkopolskiego.

Pomimo tak dużej ilości głosów i sprzeciwów Starosta nadal nie chce stanąć po stronie zwykłych mieszkańców.

Więc dlaczego tak się dzieje, że jednym starał się pomóc a drugich nie tylko ignorował, ale jeszcze działa wbrew ich woli.

Gdzie u Starosty podziała się postawa prospołeczna, jeżeli nawet nie woził pod uwagę protestów mieszkańców?

Czy naprawdę dla Starosty jest ważniejszy interes tylko jednej osoby niż dobro mieszkańców naszego miasta, którzy są przeciwni tej inwestycji.

Dlaczego Starosta nie poczekał do zakończenia toczącego się postępowania przeciwko inwestorowi za nielegalne rozpoczęcie prac budowlanych bez stosownego pozwolenia?

Gdyby to nie były tak liczne protesty tylko protest małej grupki osób to bym był w stanie zrozumieć postawę Starosty. Niech się buduje tam, co chce i na co pozwala zagospodarowanie terenu.

Mam nadzieję ze Wojewoda Wielkopolski, który rozpatruje odwołanie Burmistrza od decyzji Starosty stanie po stronie mieszkańców i uchyli decyzję Starosty.

Tomasz Michalak
Mieszkaniec Osiedla Wyzwolenia
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja