Dobra: W Kościankach zatonęła łódź turystyczna. Strażacy ratowali 13 osób

Obecne warunki pogodowe sprzyjają wypoczynkom nad akwenami wodnymi. Stwarza to jednak zagrożenie związane z utonięciami. Dzisiaj tj. 30 kwietnia to najprawdopodobniej bardzo silny wiatr był przyczyną wywrócenia łodzi.

W poniedziałek, 30 września około godziny 14.00 strażacy otrzymali informację, o tym, że na zbiorniku Jeziorsko w pobliżu miejscowości Kościanki wywróciła się łódź turystyczna. Płynęło w niej łącznie 13 osób. Przyczyną zdarzenia był najprawdopodobniej wyjątkowo silny wiatr.

Na miejsce zadysponowano ratowników z powiatu tureckiego oraz konina. Druhowie przygotowali teren wodowania pontonu i podjęli akcję ratunkową. Na szczęście wszystkie osoby uratowano.

Do Przystani Rafa przyjechała także policja, która wyjaśniała dokładne okoliczności zdarzenia. Druhowie zatopioną łódź holowali na brzeg klika godzin.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja