Kawęczyn: Druhowie z Będziechowa z nowym wozem ratowniczo – gaśniczym

Dzisiejszy dzień z całą pewnością zapisze się w historii OSP Będziechów. Druhny i druhowie z jednostki korzystać będą z nowego samochodu pożarniczego marki Ford Transit. W wydarzeniu, podczas którego poświęcono auto uczestniczyli wyjątkowi goście, którzy przyczynili się do realizacji założonego przez strażaków celu. 

Dumni strażacy z OSP Będziechów przywitali dzisiaj, tj. 1 maja wielu znamienitych gości, którzy przyczynili się do sukcesu jednostki. Uczestnicy uroczystości wzięli udział w mszy świętej, a następnie wszyscy udali się do strażnicy, gdzie nastąpiło podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego. Głos zabrał naczelnik OSP w Będziechowie Amadeusz Dzikowski.  

-Jest to zjazd przyjaciół jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Będziechowie. Wszyscy Państwo w sposób bezpośredni lub pośredni wspomagaliście naszą jednostkę w dążeniu do celu. Cały ten projekt nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc samorządowców. Mam na myśli samorząd województwa wielkopolskiego na czele z Marszałkiem Krzysztofem Grabowski, radną Anną Majda, którzy wspierali nas i pomogli zebrać środki, które były potrzebne w całym projekcie, a było ich aż 100 tys. zł. Nie byłoby możliwości, gdyby nie samorząd gminy Kawęczyn na czele z wójtem Janem Nowakiem, przewodniczącym Piotrem Geblerem i wszystkimi radnymi, którzy wspierali naszą jednostkę, ufali naszym działaniom i wygospodarowali środki w wysokości prawie 80 tys. zł.

Osoby, które przyczyniły się do sukcesu jednostki można wymieniać długo. Z całą pewnością nic nie byłoby możliwe, gdyby nie sponsorzy.

Za wsparcie i ofiarowana pomoc w pozyskaniu środków finansowych przeznaczonych na zakup nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego marki Ford Transit każda osoba otrzymała okolicznościowe podziękowania.

Kluczyki do auta na ręce prezesa OSP Będziechów Grzegorza Kurpika przekazali wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, radna Sejmiku Wojewódzkiego Anna Majda oraz wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak.

Po przemówieniach okolicznościowych przyszedł czas na uroczystą kolację.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja