„Witaj dniu trzeciego Maja, który wolność nam zwiastujesz…”

Delegacje, poczty sztandarowe, przedstawiciele samorządu, instytucji, szkół, partii politycznych i organizacji samorządowych wzięli dzisiaj tj. 3 maja udział w wyjątkowej uroczystości. 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja rozpoczęła uroczysta msza święta.

Tradycyjnie już obchody Dnia Konstytucji rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny. Spod kościoła NSPJ w Turku delegacje udały się pod pomnik Orła Białego w parku im.Konstytucji w Turku. Tam głos zabrali poseł Ryszard Bartosik oraz starosta powiatu tureckiego Mariusz Seńko.

-Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie. Wyznacza on prawa i obowiązki obywateli, określa zasady postępowania dla rządzących państwem, określa jego ustrój. Konstytucja 3 Maja, która zapoczątkowała głębokie zmiany ustrojowe ówczesnej Rzeczpospolitej dla wielu następnych pokoleń Polaków stała się symbolem patriotyzmu i dążeń niepodległościowych- mówił starosta Mariusz Seńko.

Zwieńczeniem uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikiem Orła Białego oraz przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chlebowie.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja