Dobra: Obchody 227. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystą Mszą św. w Dobrej rozpoczęły się obchody 227. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. We mszy brały udział poczty sztandarowe OSP z Dobrej, Potworowa i Mikulic oraz Koła Łowieckiego nr 13 Szarak w Dobrej i  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrej. Pieśni kościelne i patriotyczne wykonywał chór kościelny Serenada i Orkiestra Dęta Dobra – Żeronice.

Po mszy św. wszyscy udali się na plac przy Skwerze Jana Pawła II gdzie odbyła się okolicznościowa akademia przygotowana przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrej. Nad całością czuwali nauczyciele: Marlena Jesionek oraz Ewa i Jerzy Durka. Podczas akademii można było usłyszeć między innymi „Dzień dobry Biały Ptaku” w wykonaniu uczennic klasy 3 oraz „Witaj Majowa Jutrzenko”, którą zaśpiewał chór szkolny.

Bardzo widowiskowym okazał się taniec z flagami do utworu „Nie pytaj o Polskę” Grzegorza Ciechowskiego w wykonaniu gimnazjalistów, których przygotowała Barbara Bartosik.
Na koniec akademii Orkiestra Dęta pod batutą Eugeniusza Grzelaka wykonała kilka utworów marszowych a delegacje złożyły wieńce okolicznościowe. Mieszkańcom Miasta i Gminy Dobra rozdawano biało - czerwone chorągiewki.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja