Dobra: Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w ZS-P

W dniu 30 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrej odbył się uroczysty apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja „Bądź dumny, że jesteś Polakiem!”. 

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali część artystyczną. Wszystkim obecnym na apelu przedstawiono historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia. Na zakończenie apelu głos zabrał p. dyrektor Marek Milczarek, który w krótkim przemówieniu przybliżył uczniom sens obchodów tego święta.
W dniu 3 maja poczet sztandarowy uczestniczył we mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny, Społeczności Miasta i Gminy oraz w uroczystościach środowiskowych.

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja