I i III miejsce dla klasy 1a z Jedynki w Ogólnopolskim Konkursie „Zdrowo jem, więcej wiem”

W październiku 2017 r. uczniowie kl. 1a wraz z p. Grażyną Sujewicz Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem”, który jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie”, prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Konkurs składał się z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego. W każdym etapie zespół konkursowy miał do realizowania jeden blok zadań, w którego skład wchodziły dwa zajęcia, dwa konkursy, promocja danego tematu w szkole oraz spotkanie z rodzicami.

W pierwszym etapie: JESIEŃ uczniowie kl. 1a zajęli I miejsce, a w etapie: ZIMA – III miejsce w kraju, na 158 zespołów biorących udział w konkursie. Obecnie dzieci wraz z wychowawcą oczekują na ogłoszenie wyników trzeciego etapu konkursu: WIOSNA, które poznają w czerwcu. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu w  Warszawie.

Realizacja projektu wymagała wielkiego zaangażowania i podejmowania wielu wyzwań, a także wdrażania własnych pomysłów. Były to konkursy, kampanie na rzecz zdrowego trybu życia oraz wiele wycieczek promujących zdrowie wśród mieszkańców naszego miasta. Dzieci tworzyły książki z przepisami na zdrowe przekąski i słodycze, historyjki obrazkowe, plakaty promujące ruch, a także Piramidy Zdrowia, wypełniały wiele kart pracy.  Przygotowały również przedstawienie „Chory kotek”, który obejrzeli uczniowie i rodzice. W ramach zajęć wspólnie z rodzicami wykonały pyszne zdrowe owsiane ciasteczka, które w szkole rozchodziły się, jak świeże bułeczki. Odbyły się także prelekcje i warsztaty dla rodziców, z dziećmi w roli prowadzących.  Relację z podjętych działań można obejrzeć na stronie bloga kl.1 a - NAUKA i ZABAWA /http://pasjeinauka.blogspot.com/. 

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja