Wideo: Starosta Mariusz Seńko o rekrutacji, drogach i szpitalu podczas konferencji

O rekrutacji do szkół średnich, inwestycjach w turkowskim szpitalu oraz przebudowie dróg opowiedział podczas dzisiejszej (7 maja) konferencji starosta Mariusz Seńko. Korzystając z okazji zaprosił on również mieszkańców na Majówkę Powiatu Tureckiego podczas której skorzystać będzie można z wielu atrakcji.

Szkoły powiatowe są dobrze przygotowane do przyjęcia nowych wychowanków. Chętni uczyć się mogą na wielu kierunkach, na których uczniowie nie tylko nabędą potrzebną wiedzę, ale również będą rozwijać indywidualne zainteresowania.

-Oferta jest bardzo dobrze skrojona, również pod potrzeby gospodarki powiatu tureckiego. Aby powiat mógł się dobrze rozwijać musi mieć również bardzo dobrze wyszkolone kadry. To właśnie dzieje się na bazie infrastruktury naszych szkół- informuje starosta.

Mariusz Seńko poinformował, że oferta przygotowana została również dla osób dorosłych. Wiele ciekawych kursów kwalifikacyjnych, które pozwolą zaadoptować się w przyszłej pracy.

Powiat turecki kontynuuję strategię rozwoju służby zdrowia. Obecnie trwa przebudowa oddziału ortopedii w turkowskim szpitalu. Do 15 maja powinna rozstrzygnąć się kwestia otwarcia ofert na oddział wewnętrzny, gdzie planuje się przebudowę. Jak poinformował starosta szpital podpisał nowy kontrakt, który dotyczy badań mammograficznych.
Kolejnym tematem poruszonym podczas konferencji były drogi lokalne.

-Jak Państwo wiecie w tej kadencji nakreślając priorytety wskazywałem, że drogi nie będą najistotniejszym elementem naszej działalności, aczkolwiek nie będą mniej istotne ni ż w poprzedniej kadencji- mówił starosta.

Po 20 maja rozpocznie się przebudowa ul. Jana Pawła II w Tuliszkowie. Przewidywany termin zakończenia prac to 29 czerwca 2018 roku. Planowana jest również przebudowa chodnika przy drodze powiatowej w Kaczkach Średnich, a planowany termin zakończenia inwestycji to 31 sierpnia. Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Długa Wieś- budowa chodnika to kolejna inwestycja podjęta przez powiat turecki, która swój początek będzie miała 28 maja tego roku. Z nowej drogi będą mogli korzystać również mieszkańcy ul.Dąbrowskiego w Turku. Starosta Mariusz Seńko poinformował podczas konferencji o inwestycjach, które są obecnie w fazie początkowej realizacji oraz planowania. Mówił między innymi o ul.Zdrojki Lewe, gdzie ze względu na koszty na chwilę obecną możliwe jest zabezpieczenie terenu poprzez położenie destruktu z wykorzystaniem emulsji która teren utwardzi i pozwoli mieszkańcom korzystać z drogi o lepszym standardzie.

Starosta zaprosił również mieszkańców powiatu tureckiego na majówkę powiatową, która odbędzie się 13 maja w Kaczkach Średnich. Mieszkańcy z atrakcji korzystać mogą już od godziny 9.00 do godziny 15.00. Specjalnie na tę okazję zorganizowane będą między innymi Kulinaria, które wyłonią najlepszy przepis spośród proponowanych przez gminy powiatu tureckiego. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą z całą pewnością bawić się znakomicie.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja