Gm.Turek: „Europejski Uniwersytet latający” w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Słodkowie

„Europejski Uniwersytet latający” zawitał do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Słodkowie. Dzięki podjętej inicjatywie młodzież nabyła wiele informacji na temat Unii Europejskiej oraz wzięła udział we wspaniałej zabawie. 

Europejski Uniwersytet Latający to ogólnopolska akcja edukacyjna skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych z miejscowości do 50.tys.mieszkańców. W akcji udział wzięła między innymi młodzież ze Szkoły Podstawowej w Słodkowie.

Spotkanie oficjalnie otworzył dyrektor placówki Jerzy Zygmunt.

- Młodym ludziom czasami trudno jest zrozumieć zachodzące w Unii Europejskiej różne zmiany czy procesy. Dlatego ważne są programy i spotkanie właśnie takie jak dzisiejsze. Obejmujące tematykę unijną. Aby nie tylko wyjaśniać, ale także zaciekawiać uczniów Zjednoczoną Europą- mówił dyrektor szkoły.

Uroczyste wydarzenie rozpoczęło się od odegrania Hymnu Unii Europejskiej, następnie uczniowie przedstawili krótką prezentację dotyczącą działalności Szkolnego Klubu Europejskiego „Młodzi europejczycy”.

Jakub Mituta włożył wiele pracy by pokazać „Jak w naszej gminie wykorzystywane są środki unijne na przełomie kilku ostatnich lat”.

Pod wrażeniem prezentacji był wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk, który jak powiedział w ciągu ostatnich lat inwestycji było wiele, a wiele z nich zrealizowano z udziałem środków pochodzących z Unii Europejskiej

W wydarzeniu uczestniczyli między innymi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaczkach Średnich, Szkoły Podstawowej w Cisewie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku.

Doskonały kontakt z młodzieżą mieli animatorka Antonina Dębska oraz Marcin Szewczyk z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Goście sprawili, że uczniowie aktywnie uczestniczyli w przedsięwzięciu wspaniale się przy tym bawiąc. 
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja