Tuliszków: „Bitwa o flagę” na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Krzewić patriotyzm można na wiele sposobów. Aby zaszczepić u młodych osób idee polskości należy zachęcić, zainteresować i działać aktywnie. Jest to możliwe o czym świadczy ostatnie wydarzenie zorganizowane przez Miejsko -  Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuliszkowie.

W grze ulicznej „Bitwa o flagę” wzięły udział dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat. Dzięki podjętej przez organizatorów inicjatywie uczestnicy nie tylko dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o swoim mieście, ale również nawiązali wyjątkowe przyjaźnie. Gra zorganizowana została między innymi z okazji 100- rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wszyscy chętni zebrali się o godzinie 15.00 w Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuliszkowie. Tam uczestników zabawy powitał burmistrz miasta Grzegorz Ciesielski. Jak powiedział we wszystkich podejmowanych przedsięwzięciach należy przypominać o polskości, bowiem właśnie w roku 2018 obchodzimy 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po podziale uczestników na dwie grupy wszyscy wspólnie udali się w teren, by odkrywać tajemnice i rozwiązywać zagadki związane z Tuliszkowem.

Po rozdaniu nagród i dyplomów wszyscy zasiedli wspólnie do ogniska i skosztowali pysznych kiełbasek. Nie obyło się bez piosenek harcerskich i patriotycznych.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja