Dobra: Wieńce ze Skęczniewa i Długiej Wsi zaprezentują gminę w powiecie i diecezji

Gminno- parafialne dożynki gminy i miasta Dobra ze względu na niesprzyjająca aurę odbyły się w hali sportowej przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Długiej Wsi. To tutaj w strugach deszczu z kościoła p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dobrej przemaszerował korowód dożynkowy przy akompaniamencie orkiestry dętej Dobra- Żeronice.

Organizatorami dożynek byli: Rada Miejska w Dobrej, burmistrz, centrum Kultury, Zespół Szkolno- Przedszkolny, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Zarząd Miejsko- Gminny OSP RP w Dobrej.

Po mszy dziękczynnej dożynkowej korowód wieńcowy wyruszył ze skweru Jana Pawła II, prowadzony przez starostów, przy akompaniamencie orkiestry Dobra- Żeronice oraz przy wtórze muzycznym zespołów Serenada i Alebabki.

Wieńce dożynkowe przygotowały sołectwa: Czajków, Długa Wieś, Marcinów, Mikulice, Ostrówek, Potworów, Wola Piekarska, Stefanów, Strachocice Kolonia i Moczydła.
Uroczystości rozpoczęto od odegrania hymnu państwowego, po czym powitano zaproszonych i przybyłych gości.

Przemówienie okolicznościowe wygłosił burmistrz Andrzej Piątkowski, dziękując rolnikom za całoroczny trud, a zarazem dziękując za sukcesy osiągane na roli, pomimo wielu przeciwieństw i niesprzyjających okoliczności.

Następnie zaprezentowano starostów tegorocznych dożynek, którymi zostali pani Magdalena Idzik i pan Paweł Dębowiecki.

Magdalena Idzik ze Strachocic Kolonii z gospodarstwem rolnym związana jest od najmłodszych lat. Doświadczenie i wiedze zdobywała pracując w gospodarstwie rodziców i kształcąc się w Technikum Ogrodniczym w Powierciu. Od 2003 roku po przejęciu od rodziców gospodarstwa prowadzi je wspólnie z mężem Tomaszem. Jest to 40- hektarowy areał, z czego 20 ha stanowią dzierżawy. Główną gałęzią jest hodowla krów i jałówek. Spośród 56 sztuk, 28 szt. stanowią krowy dojne. Gospodarze dbają o sukcesywny rozwój i unowocześnienie gospodarstwa,  współpracując z ODR.

Pani Magdalena ma 42 lata, jest mamą dwójki dzieci, przy wielu obowiązkach związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego oraz zżyciem rodzinnym znajduje czas na swoje zainteresowania i prace, jako konsultantka kosmetyczna. Ponadto pani Magdalena udziela się społecznie przy organizowaniu spotkań miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

Paweł Dębowiecki jest mieszkańcem wsi Zagaj. Od najmłodszych lat pracował w gospodarstwie rolnym. Najpierw doświadczenie i wiedzę zdobywał, pracując w gospodarstwie rodziców, a od 1997 r., po przejęciu gospodarstwa od rodziców, prowadzi je wspólnie z żoną Jolantą, która pracuje jako pielęgniarka środowiskowa na terenie gminy Dobra. Gospodarstwo państwa Dębowieckich zajmuje powierzchnie 36 hektarów własnych i 10 hektarów dzierżawy, a nastawione jest na hodowle bydła i produkcje zbóż na własne potrzeby (obecnie przy 65 krowach, 15 szt. to krowy mleczne).
Paweł Dębowiecki uczył się w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, a obecnie sukcesywnie rozwija i unowocześnia swoje gospodarstwo, dbając o wysoki poziom hodowli i wyposażenie w nowoczesne maszyny do uprawy i zbioru plonów, współpracując z ODR.

Pan Paweł ma 45 lat, jest ojcem dwójki dzieci. Przy wielu obowiązkach związanych z prowadzeniem gospodarstwa znajduje czas na hobby, związane ze stolarstwem, historią i twórczością literacką. Poezja tegorocznego starosty publikowana była w informatorze samorządowym „Dobrzanin”. Warto nadmienić, że ojciec pana Pawła, Czesław Dębowiecki działał aktywnie na rzecz sołectwa Zagaj- czyste, piastując urząd sołtysa przez pięć kadencji.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja