Wideo: CBŚP zatrzymało członków grupy przestępczej. Akcję przeprowadzono również na terenie Turku

Jak informuje prokuratura okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 15 osób podejrzanych m.in. o udział zorganizowanej grupie przestępczej, produkcję środków psychotropowych i organizowanie laboratoriów. Akcja prowadzona była także na terenie Turku i okolic.

Sprawa dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wytwarzaniem substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i metaamfetaminy, działającej na terenie Polski, Holandii, Niemiec i Belgii w okresie od kwietnia 2016r. do kwietnia 2018r. Zarzuty w tej sprawie przedstawiono dotychczas 9 osobom, z których 8 osób to mieszkańcy Turku lub okolicznych miejscowości. Zatrzymani usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jedna osoba usłyszała zarzut założenia i kierowania taką grupą. Podejrzanym zarzuca się także wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających oraz posiadania takich środków - tj. czynów z art.258 par.1 i 3 k.k., art.53 ust.2 i 62 ust.2 i 3 uopn. Wiek tych osób mieści się w przedziale od 29 do 53 lat. W stosunku do 8 podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W toku postępowania zabezpieczono u jednej z podejrzanych osób 4 kg amfetaminy a ponadto w sprawie zatrzymano 17,5 tysiąca litrów substancji chemicznych służących do produkcji środków odurzających. W sprawie dokonano również zabezpieczenia mienia o wartości ponad pół miliona złotych.

 

Film/Źródło-CBŚp
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja