Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek w piłce siatkowej

W dniach 12-13 maja 2018 roku w Warszawie odbył się turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek. W zawodach wzięły udział następujące zespoły: UKS Barnim Goleniów, MOSM Tychy, UKS Piątka Turek i gospodarz zawodów UKS Atena Warszawa.

Zawody trwające 2 dni były podsumowaniem całego sezonu rozgrywek w tej kategorii wiekowej. Nasze młodziczki przystępowały do tych zawodów pełne optymizmu (po wcześniejszym sukcesie – Wicemistrzostwo Wielkopolski i awansie do półfinałów MP), jednak faworytkami turnieju były zespoły z Warszawy- Wicemistrz Polski, Goleniowa czy Tych.
Pomimo trudnej grupy jaką trafiliśmy nasz zespół dzielnie walczył do Finałów Mistrzostw Polski nie awansował. Niemniej jednak jest to historyczny wynik w tej kategorii wiekowej dziewcząt w naszym mieście. Podsumowując 2- letni etap w kategorii młodziczek wynik jaki ten zespół uzyskał jest najlepszy w historii klubu i miasta, patrząc na krótki czas trenowania.

Drużyna młodziczek powstała dwa lata temu i zaczynała od początku, bez wcześniejszego etapu mini piłki siatkowej, które przeszły wszystkie zespoły uczestniczące w półfinale. Zaangażowanie jakie dziewczyny włożyły na treningach zaowocowało medalem na Mistrzostwach Wielkopolski oraz awansem do Ćwierćfinałów i Półfinałów MP, tym samym znalazły się w najlepszej 16 Polski, a to ogromny sukces. W tym miejscu chciałabym podziękować dziewczynom za dobrze przepracowane treningi, zaangażowanie i za to ,że uwierzyły mi jako trenerowi oraz w sukces i cel jaki sobie postawiłyśmy na początku naszej przygody siatkarskiej.

Chciałabym życzyć dziewczynom dalszych sukcesów, pozytywnego zaangażowania na treningach i kolejnych awansów.

- Dziewczyny, Pani Trener Gratulacje „świetny wynik – ½ MP – najlepszy w mieście jeżeli chodzi o żeńską klubową siatkówkę w kategorii Młodziczka”, Pamiętajcie jednak o tym, że : Lśniące trofea na półkach nigdy nie wygrywają jutrzejszej walki. Dlatego, trenujcie dalej, nie rezygnujcie (bo tak najprościej), przygoda trwa dalej. Przed Wami kolejny etap „Kadetka”, dużo trudniejszy od młodziczki, niemniej jednak patrząc z boku na determinację i zaangażowanie tej grupy jestem spokojny o kolejne sukcesy- mówiła trener drużyny Ewa Książka.

Andrzej Malczewski
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja