Tomasz Zubilewicz w SP w Turku

Znany i lubiany prezenter pogody, pedagog,  podróżnik , propagator ekologii ponownie  był gościem Szkoły Podstawowej nr 1. 16 maja odbyły się dwa spotkania  w SP1 przy ul. 3 Maja oraz w SP1 przy ul. Parkowej 3. 

Tym razem temat spotkania brzmiał: „Odnawialne źródła energii”. Wydawałoby się, że temat dość trudny, to jednak doświadczenie pedagogiczne pana Tomasza i swobodny sposób kontaktu z uczniami sprawiło, że  bardzo umiejętnie przybliżył zalety odnawialnych źródeł energii. Najpierw gość  Jedynki wprowadził w tematykę i wskazał, że na podstawie badań stwierdza się, iż  temperatura na kuli ziemskiej ciągle się podnosi, a więc następuje ocieplenie klimatu i w związku z tym należy ograniczać emisję szkodliwych związków do atmosfery. W tym celu należy stosować właśnie tzw. odnawialne źródła energii wiatrowej, słonecznej, czyli takie, które są ekologiczne, a po drugie wiążą się z jak najmniejszym zużyciem energii. W sposób bardzo przystępny mówił na temat ogrzewania domów za pomocą pomp ciepła. Uczniowie wykazywali duże zaciekawienie i zrozumienie tematu, o czym świadczyły pytania i własne spostrzeżenia, tym bardziej, że pan Tomasz Zubilewicz odwoływał się często do doświadczeń uczniów, sposobu życia, korzystania z coraz większej liczby urządzeń elektronicznych. Sposób przedstawienia tematu z wykorzystaniem krótkich sugestywnych filmów sprawił, że uczniowie  SP1 zainteresowali się  tematem ekologicznych źródeł energii. Dowodem tego były pytania, krótkie wypowiedzi, a później zdjęcia i autografy. To cenne spotkanie zorganizowała nauczycielka matematyki i techniki pani Wioletta Trocha. 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja