Przykona: Uroczystość 35- lecia nadania imienia Szkole Podstawowej w bajkowym klimacie

Wiele małych szczegółów złożyło się powodzenie bajkowej uroczystości 35 – lecia nadania imienia Szkole Podstawowej w Przykonie. Tego dnia głównymi bohaterami były postacie z utworów Marii Konopnickiej, która jest patronką placówki. Organizacja wydarzenia dopięta była na przysłowiowy ostatni guzik, a dzięki małym detalom goście byli zachwyceni.

W środę, 23 maja Szkoła Podstawowa im.Marii Konopnickiej obchodziła swój jubileusz. 35 kat temu młodzież szkolna dokonała wyboru patrona, który czczony jest do dzisiaj.

Gości, którzy przybyli do szkoły przed samym wejściem witali sympatyczni uczniowie wskazując drogę. Każdy otrzymał również drobny upominek, w którym znaleźć można było owoce ciężkiej pracy wychowanków placówki. Wśród nich znalazły się między innymi pluszowe krasnoludki czy grzybki.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu roty głos zabrali zaproszeni goście.

Jak usłyszeliśmy podczas uroczystości Maria Konopnicka nieprzypadkowo została patronką szkoły. Ta wyjątkowa pisarka w swej twórczości mistrzowsko łączy słowo i treść, a jaj utwory poruszają ponadczasowe wartości, takie jak znaczenie rodziny w naszym życiu, waga przyjaźni, szacunek dla drugiego człowieka czy bezinteresowna pomoc.

O tym, jak wiele można nauczyć się czytając utwory autorki dowiedzieli się uczniowie i zaproszeni goście oglądając przedstawienie przygotowane przez wychowanków placówki. Inspiracją spektaklu było opowiadanie Marii Konopnickiej „Franek”.

Chętni mogli wpisać się w księgę pamiątkową i obejrzeć prace konkursowe dotyczące Marii Konopnickiej czy zrobić zdjęcie przy pomocy specjalnie wykonanej na tę okazję makiety. Oprócz tego dzieła plastyczne i wiele krasnoludków dookoła sprawiło, że wydarzenie mimo swej rangi przybrało iście bajkowy charakter.

Na zakończenie goście udali się na poczęstunek, natomiast na boisku szkolnym zorganizowano wielką zabawę. Tam odbywały się konkurencje sportowe oraz konkursy plastyczne. Na uczniów czekał również pyszny poczęstunek.

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja