Tuliszków: II edycji Super Ligi Judo w Świdnicy

19 maja Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie na obiekcie ŚOSiR-u wziął udział w II edycji Super Ligi Judo w Świdnicy pod honorowym patronatem prezydent miasta Beaty Moskal-Słaniewskiej. Na tatami zawalczy blisko 700 młodych fighterów i kluby z całej Polski oraz Czech.

Od samego rana na kilku specjalnie przygotowanych tatami trwa rywalizacja młodych judoków. Zanim fighterzy ruszyli do boju wzięli udział we wspólnej rozgrzewce pod czujnym okiem legendarnego judoki Rafała Kubackiego, wielokrotnego medalisty imprez krajowych oraz międzynarodowych. Walki odbywają się w kilku kategoriach wiekowych: 2009-2011, 2007-2008, 2005-2006 oraz 2003-2004.
Nie zabrakło tam tuliszkowskich judoków którzy wystawili do boju 15 zawodników. A byli to: Natalia Poprawska, Julia Kocimska, Majka Poprawska, Łucja Pawlicka, Klaudia Tomaszewska, Wiktoria Drożak, Norbert Tomaszewski, Norbert Maślanka, Paula Markiewicz, Jan Antoniewicz, Julia Powaga, Maria Pakulska, Antoni Ślesiński, Michał Brzózka, Katarzyna Konieczka.

Każdy z zawodników dołożył wszelkich starań by jak najlepiej zaprezentować się przed Świdnicką publicznością. Nie każdemu udało się zdobyć złotego medalu a nikomu nie można odmówić chęci, woli i ducha walki. Każdy z zawodników wrócił do Tuliszkowa z upragnionym medalem.

Wyniki:
1 miejsce:
Natalia Poprawska, Julia Kocimska, Majka Poprawska, Łucja Pawlicka, Klaudia Tomaszewska, Wiktoria Drożak, Norbert Tomaszewski
2 miejsce:
Norbert Maślanka, Paula Markiewicz, Jan Antoniewicz
3 miejsce:
Julia Powaga, Maria Pakulska, Antoni Ślesinski, Michał Brzózka, Katarzyna Konieczka

Wyjazd wspierał sponsor klubu, .p. Jakub Kowalczyk, prezes firmy IzoSerwis i Burmistrz GiM w Tuliszkowie, p. Grzegorz Ciesielski za co serdecznie dziękujemy.

Trener sekcji
- Michał Gaj
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja