Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 5

Z okazji Dnia Dziecka, 30 maja  Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5  i Rada Rodziców zorganizowały atrakcyjne zajęcia dla starszych i młodszych uczniów placówki. 

W budynku A odbyły się zawody sportowe, pokaz mini playback show  oraz zajęcia indywidualnie dopasowane do potrzeb klas  przygotowane przez wychowawców, np.: uczniowie z kl. VI d przynieśli produkty na zdrowe i smaczne drugie śniadanie, które wspólnie przygotowali i zjedli.

Uczniowie z klas siódmych oraz gimnazjalnych po wykonaniu zadań wiedzowych oraz sprawdzeniu umiejętność paintbalowych,  wyjechali na zajęcia do turkowskiego lasu.  Pokonując wyznaczoną trasę, sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, rozpoznawania stopni wojskowych, musztry, zagrożeń pożarowych, rodzajów i gatunków drzew oraz ptaków  występujących w naszych lasach oraz zbliżających się, najważniejszych wydarzeń sportowych. Po zaliczeniu wszystkich punktów kontrolnych uczniowie mogli posilić się przygotowanymi przez rodziców kiełbaskami z grilla.

Jak zwykle  w ten dzień w szkole było gwarno i wesoło. Wspólne zabawy, przemarsz po lesie czy konkurencje sportowe to jeden z najlepszych sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu i integracji zespołu klasowego.

Dyrekcja oraz uczniowie dziękują za uatrakcyjnienie tego dnia Radzie Rodziców, Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwu Turek, Wojewódzkiej Komendzie Uzupełnień  w Koninie oraz Fundacji „Złota Godzina".
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja