Tuliszków: „Zwykli ludzie potrafią czynić niezwykłe rzeczy” czyli piknik dla rodzin zastępczych w Ogorzelczynie

Dzisiaj, tj. 8 czerwca odbyło się spotkanie dzieci, młodzieży i opiekunów rodzinnej oraz instytucjonalnej pieczy zastępczej z terenu powiatu tureckiego. W tym roku okazją do spotkania stał się Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, który każdego roku obchodzony jest 30 maja. 

W uroczystości udział wzięło wielu znamienitych gości, a wśród nich samorządowcy, sędziowie, kuratorzy, dyrektorzy placówek opiekuńczo – wychowawczych, rodzice zastępczy oraz dzieci i młodzież.

-Uważam, że rodziny zastępcze to zwykli ludzie, którzy na co dzień czynią niezwykłe rzeczy. Wiem to sama po sobie mieszkając z dziadkami i mając od nich każdego dnia wsparcie, szacunek a przede wszystkim ogrom miłości, którą mnie otaczają. Codziennie w myślach powtarzam sobie, że właśnie oni to jest moje szczęście – powiedziała prowadząca uroczystości Katarzyna Cajdler.

Po przemówieniach okolicznościowych przyszedł czas na występ młodej i utalentowanej artystki Mai, która specjalnie dla obecnych na uroczystości rodzin zastępczych powiedziała wierszyk.

Przed publicznością wystąpili również członkowie Klubu Sportowego Judo Turek, Kasztelania Brudzew, którzy trenują pod okiem Marka Kujawy.

Podczas spotkania wręczono nagrody dla osób, które brały udział w konkursie plastycznym pod nazwą „Rodzina kredką malowana”.

Najlepsze prace wykonali Robert Szajrych, Piotr Jeske, Piore Zajfert, Katarzyna Cajdler, Emilia Klaman. Nagrody laureatom wręczyli poseł Ryszard Bartosik, starosta turecki Mariusz Seńko oraz dyrektor PCPR w Turku Edyta Michalak.

Wszystkie najpiękniejsze prace wystawione zostały na sztalugach i można było podziwiać je podczas uroczystości. Pojawiła się nawet propozycja ze strony starosty, by z wybranych "małych dzieł sztuki" stworzyć kalendarz. 

Po części oficjalnej przyszedł czas na pyszny tort, poczęstunek, gry, konkursy zabawy dzieci z animatorami

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja