Wideo:Nauka, eksperymenty i wspaniała zabawa podczas Pikniku Innowacji i Techniki

Powiatowy Piknik Innowacji i Techniki to wydarzenie zorganizowane głównie z myślą o miłośnikach nauki, nowoczesnych technologii oraz eksperymentów. Jak się jednak okazało wspaniale bawiły się również osoby lubiące modę, aktywność fizyczną oraz smakosze.

Powiatowy Piknik Innowacji i Techniki odbył się 9 czerwca na terenie Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Atrakcji było naprawdę wiele i każdy znalazł coś dla siebie.

Uczestnicy wydarzenia z chęcią poznawali nowoczesne przestrzenie informatyczne i technologie 3D. Wrażeń przysparzały urządzenia za pomocą, których można było przenieść się w świat Augmented Reality czy okulary w technologii HoloLens, które na kilka chwil zmieniały świat.

Młodzi technicy projektowali roboty miniSUMO, sprawdzili na czym polega działanie kamery inspekcyjnej badającej silnik samochodowy, elektrycznego długopisu piszącego prądem czy obrabiarek sterowanych numerycznie.

Dzieci szalały na dmuchanych placach zabaw, brały udział w konkursach i quizach i podziwiały pokazy judo. Wiele osób odwiedziło również stanowisko turkowskiego szpitala, którego przedstawiciele promowali telemedycynę. 

Osoby lubiące piękno podziwiały modeliki promujące zaprojektowane przez uczennice Zespołu Szkół Technicznych w Turku ubrania, a miłośnicy muzyki wsłuchiwali się w piosenki wykonywane przez wychowanków placówki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabiegi pielęgnacyjne, a chętni mieli okazję poznać tajniki tworzenia preparatów kosmetycznych.

Zdrowe i wyszukane jedzenie było dostępne dla wszystkich smakoszy. Nie zabrakło również darmowych potraw z grilla i zimnych napojów.

Osoby biorące udział w pikniku wzięły udział w losowaniu. Wygrać można było cenną nagrodę, którą był dron wyposażony w kamerę HD.

Tego dnia ogłoszono również zwycięzców konkursu „Kadr na Powiat Turecki. Nagrodę główną wygrał Piotr Klimek, który przedstawił na zdjęciu zakątki przyrodnicze powiatu.

Organizatorami wydarzenia byli Starosta Turecki Mariusz Seńko, Zespół Szkół Technicznych w Turku, Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów ZST w Turku.
Należy nadmienić, że wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem firmy Microsoft oraz Rady ds. Kompetencji Sektora IT.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja