Wideo: Wybuchy i strzały na zakończenie Dni Dobrej 2018

Inscenizacja bitwy wzgórza Seelow była najbardziej widowiskowym punktem ostatniego dnia tegorocznego świętowania w Dobrej. 

Bitwa o wzgórza Seelow, którą stoczono w 1945 roku była jednym z ostatnich ostatnich szturmów na duże niemieckie stanowiska obronne. Blisko milion żołnierzy radzieckich atakowało pozycję znaną jako "brama do Berlina”. To historyczne wydarzenie odtworzono przez grupy rekonstrukcyjne Allenstein, Złoty Krzyż i Narew na terenach przylegających do strzelnicy Linne-Golimówka. Nie brakowało spektakularnych efektów pirotechnicznych, które robiły wrażenie na obserwujących przebieg bitwy.

Dla tych, którzy chcieli spróbować swoich sił w posługiwaniu się bronią przygotowano natomiast turniej strzelecki. Najlepsi otrzymali medale, puchary, nagrody rzeczowe. Militarnego akcentu dopełniała prezentacja sprzętu krótkofalowców.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja