Pożar w jednaj z klas Szkoły Podstawowej nr 5. Ewakuowano dzieci i nauczycieli

Do ewakuacji dzieci oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5 doszło dzisiaj, tj. 14 czerwca około godziny 12.00. W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru w jednej z klas. Nikomu nic się nie stało, a sytuacja została szybko opanowana.

W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej zapaliła się lampa w jednej z klas. Przed przyjazdem straży pożarnej jeden z pracowników placówki ugasił ogień gaśnicą proszkową.

Ze względu na fakt, że zaczęła palić się instalacja elektryczna i powstało duże zadymienie dyrekcja szkoły podjęła decyzję o ewakuacji wszystkich uczniów oraz całego personelu.

-Jeszcze przed przyjazdem straży ewakuowano 461 dzieci i 49 pracowników. W chwili przyjazdu straży instalacja z lampą były ugaszone, dzieci były ewakuowane, a działania straży polegały na przewietrzeniu pomieszczeń, sprawdzeniu i zabezpieczeniu terenu działania- mówił bryg.Robert Bącała z PSP w Turku.

Na miejscu pracowały dwie jednostki gaśnicze PSP oraz OSP Turek.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja