Wideo: Legendy polskiego sportu na Dniu Olimpijskim w Kaczkach Średnich

Raz w roku w wybranej miejscowości w Polsce odbywa się Dzień Olimpijski. Tym razem ta wyjątkowa impreza miała miejsce w Kaczkach Średnich. Władysław Kozakiewicz, Zbigniew Bródka, Tomasz Gatka czy Tomasz Sikora to tylko niektórzy mistrzowie sportu, których spotkać mogli uczestnicy dzisiejszego wydarzenia. 

W uroczystym otwarciu Dnia Olimpijskiego, które odbyło się dzisiaj tj. 21 czerwca udział wzięli przedstawiciele prawie wszystkich samorządów powiatu tureckiego, zaproszeni sportowcy oraz uczniowie szkół.

Uczestników wydarzenia przywitali główni organizatorzy imprezy starosta turecki Maruisz Seńko, wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk oraz dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKP Kaczki Średnie Krzysztof Świerk.

-Chciałbym w imieniu organizatorów serdecznie podziękować Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu za wyrażenie zgody na zorganizowanie Dnia Olimpijskiego w Kaczkach Średnich. W Zespole Szkół Rolniczych- szkoły z wielkimi tradycjami sportowymi, szkoły która w tym roku obchodzi 60-lecie swego istnienia. Z całą pewnością dzisiejsza uroczystość świetnie wpisuje się w obchody tego jubileuszu- mówił wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk.

W wydarzeniu udział wzięli wielcy olimpijczycy, którzy zwyciężali w poszczególnych dziedzinach sportu na arenie międzynarodowej. Wśród nich znaleźli się Zbigniew Bródka, Tomasz Gatka, Władysław Kozakiewicz, Artur Kozłowski, Kazimierz Maranda, Maciej Rosiewicz, Konrad Niedźwiedzki, Tomasz Sikora, Maciej Rosiewicz, Janusz Trzepizur oraz Marian Sypniewski. Zaproszeni goście opowiedzieli o tym, jak odnieść sukces oraz jak wygląda rywalizacja na arenie międzynarodowej. Wiele osób z chęcią wysłuchało ciekawostek z życia mistrzów i zdobyło upragnione autografy.

Dyrektor szkoły Krzysztof Świerk podziękował trenerowi szkoły Mirosławowi Panfilowi, który przyczynił się do wielu sukcesów placówki. Uroczystą chwilą było zapalenie znicza olimpijskiego oraz wciągnięcie flagi na maszt.

Tego dnia uczniowie ze szkół powiatu tureckiego mieli okazję zmierzyć się ze sobą w biegach, skoku w dal, pchnięciu kulą czy biathlonie.

Dekoracji dokonano o godzinie 13.00. Wówczas zwycięzcy poszczególnych kategorii stanęli na podium i odebrali zasłużone nagrody z rąk polskich mistrzów sportu.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja