Tuliszków: Tajemnicza Grecja

W II półroczu roku szkolnego 2017/18 zainteresowani uczniowie klas IV-VII SP brali udział w innowacji pedagogicznej: Wędrówki w czasie i przestrzeni. Podróż II: Tajemnicza Grecja.

Na cotygodniowych zajęciach poznawali historię, kulturę i sztukę Hellady, ale także muzykę, taniec i kulinaria.  W dniach 27.04-06.05.2018 r. odbyła się wycieczka do Grecji.  Uczestnicy zwiedzili Ateny, Mykeny, Meteory, Delfy, Nauplion – pierwszą stolicę nowożytnego państwa greckiego, zobaczyli grób Agamemnona, Kanał Koryncki, najstarsze amfiteatry. Atrakcją było spotkanie z greckimi artystami (muzykami i tancerzami),  zdumiewające widoki, ale także kąpiel w morzu i greckie potrawy.

Podsumowaniem działań innowacyjnych był  Wieczór Grecki, który odbył się 14.06.2018 r. Publiczność mogła obejrzeć przedstawienie o Demeter i Korze, którym towarzyszyli najważniejsi bogowie z Olimpu i postaci znane z mitów. Scenografia, muzyka, taniec, światła i …dym stanowiły tło dla niezwykłej historii bohaterek. W trakcie degustacji potraw na uczcie u Zeusa, biesiadnicy mogli obejrzeć film z wycieczki do Grecji.

Nauczyciele realizujący innowację pedogogiczną  Tajemnicza Grecja: p. Iwona Bartczak, p. Ewa Jasińska, P. Małgorzata  Kurzawińska,  p. Agnieszka Naglewska, p. Aneta Urbaniak   serdecznie dziękują sponsorom i sympatykom szkoły, bez których osiągnięcie  celów nie byłoby możliwe.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja