Władysławów: Obniżyli wójtowi wypłatę o 200 zł

Podczas piątkowej sesji radni we Władysławowie przyjęli uchwałę o zmianach w wynagrodzeniu wójta. Projekt przegłosowano niemal bez dyskusji i przy nieobecności samego zainteresowanego.

Przyjęte przez Radę Ministrów rozporządzenie ws. wynagradzania pracowników samorządowych zakłada obniżkę wynagrodzenia m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz ich zastępców zostaną obniżone o 20 proc. Aby dostosować się do obowiązujących przepisów radni z Władysławowa musieli podjąć stosowną uchwałę, ustalającą na nowo wynagrodzenie Krzysztofa Zająca. Wójt na sesji (na której radni wyrażali także swoje poparcie dla wykonania budżetu) się nie pojawił, jednak nie ze względu na zwolnienie chorobowe, a z powodu urlopu.

Wspomniana uchwała zakłada, że wynagrodzenie zasadnicze wójta wynosić będzie 4700 zł, dodatek za wieloletnią pracę wynosić ma 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego, a dodatek funkcyjny ustalono na poziomi 1900 zł. Wójtowi przysługuje także dodatek specjalny w wysokości 40 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego łącznie. Po zmianach wynagrodzenie wójta gminy Władysławów będzie o 200 zł niższe niż dotychczas.

Uchwałę przyjęto niemal bezdyskusyjnie, jedynie radny Ryszard Wypych głośno wyraził swoje niezadowolenie i zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zagłosował przeciw uchwale.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja