Władysławów: W gminie powstanie nowa spółka. Będzie odpowiedzialna m.in. za wodociągi

Jednym z punktów piątkowej (22 czerwca) sesji rady gminy Władysławów było podjęcie uchwały intencyjnej w sprawie utworzenia przez gminę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jak wyjaśniał zastępca wójta Piotr Szewczyński, spółka będzie wykonywać zadania w obszarze komunalnym przypisane ustawą o samorządzie gminnym. - Jeśli państwo wyrażą intencję na tak, to o szczegółach państwo dowiedzą się na komisjach, które będą przed następną sesją - tłumaczył wicewójt. Już teraz wiadomo jednak, że spółka miałaby się zajmować wodociągami, kanalizacją, a także bieżącym utrzymaniem chodników, zieleni i dróg gminnych. To te prace, które m.in. przez sołtysów są najczęściej wspominane. - Jesteśmy ostatnią gminą w powiecie tureckim, która zadania komunalne rozwiązuje przy pomocy referatów - argumentował zasadność utworzenia spółki Piotr Szewczyński. Założenie jest takie ze spółka będzie w całości własnością gminy, siedziba ma być w budynku po policji, a docelowo siedziba spółki byłaby w nowo projektowanej oczyszczalni ścieków w Russocicach.

Powołanie do życia spółki ma prowadzić do zmniejszenia kosztów. Radni dowiedzieli się, że gmina sporo wydaje na firmy zewnętrzne, chociażby zajmujące się odśnieżaniem. Funkcjonowanie spółki ma te koszty zmniejszyć. Wobec takie argumentacji radni wyrazili wolę jej utworzenia.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja