„Wciąż wzbijają się w górę, mierząc wysoko…”- czyli jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich

„Taką masz dobrą opinię, a czynów ci się zachciewa – radzono dyrektorowi (…) Dyrektor Żuchowicz nie usłuchał dobrych rad, wziął się za realizację budownictwa szkolnego i obiektów towarzyszących, takich jak hala i boisko sportowe. I co ciekawsze, czyny te doprowadził do końca, snując jednocześnie wizję dalszej rozbudowy…”. 

Uroczystość jedyna i niepowtarzalna odbyła się dzisiaj, tj. 23 czerwca w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Jubileusz 60- lecia placówki rozpoczął się od mszy świętej. W wydarzeniu wzięli udział byli i obecni uczniowie i nauczyciele, przedstawiciele samorządów, szkół oraz wszelkich instytucji.  W sposób wyjątkowy przywitano żonę budowniczego, założyciela i pierwszego dyrektora szkoły Irenę Żuchowicz. 

-Bardzo się cieszę, że mogę stanąć tu dzisiaj przed wami i powiedzieć wam, że jestem dumny z tego, że mogę być dyrektorem Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, mogę spotykać się z wami, czynić dobro dla tej szkoły i organizować w niej pracę. Mam nadzieję, że powrót do tego miejsca będzie dla was zawsze miły i sympatyczny- mówił obecny dyrektor szkoły Krzysztof Świerk na początku uroczystości.

Szkoła rozpoczęła swoją działalność w 1958 roku, a jej wychowankowie początkowo uczyli się pod okiem dwóch nauczycieli. Powstała ona w poniemieckim gospodarstwie rolnym, gdzie nie było elektryczności, bieżącej wody i kanalizacji. Placówka z roku na rok była coraz bardziej rozbudowywana. Powstawały internat, sala sportowa oraz stadion. Uczniowie odnosili coraz to większe sukcesy nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. W chwili obecnej Zespół Szkół Rolniczych może poszczycić się wspaniałym centrum dydaktycznym, wykwalifikowaną kadrą oraz możliwościami. Już niebawem szkoła ta stanie się jedynym w Europie Centrum Precyzyjnego Rolnictwa. Na przełomie 60 lat placówkę rozwijało 5 dyrektorów, było zatrudnionych 295 nauczycieli, 47 pracowników administracji oraz 99 pracowników obsługi.

O historii Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich opowiedziano po krótce podczas dzisiejszego spotkania. Tych właśnie lat rozwoju pogratulowali zaproszeni goście, którzy przekazali na ręce dyrektora kwiaty oraz listy okolicznościowe.

Absolwenci szkoły spotkali się po latach, a swoje pozytywne emocje wyrażali już od samego początku spotkania. Szkoła łączy pokolenia, tradycję z nowoczesnością i pozwala rozwijać się młodym, ambitnym ludziom czego serdecznie gratulujemy.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja