Rajd i piknik pod flagą biało-czerwoną

Niesprzyjająca aura nie przeszkodziła uczestnikom rajdu i pikniku patriotycznego, którego organizatorem był Honorowy Komitet Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości w Powiecie Tureckim. 

Śmiałkowie, którzy w deszczową niedzielę zdecydowali się na udział w rajdzie pieszo-rowerowym mieli do wyboru dwie trasy - pieszą o długości czterech kilometrów oraz 12-kilometrową trasę do pokonania na rowerach. Start zaplanowano przy turkowskim nadleśnictwie, a metę przy siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Turku, gdzie miała miejsce dalsza część imprezy.

Podczas pikniku można było zapoznać się ze sprzętem, jakim dysponuje turkowska PSP oraz OSP, a dla najmłodszych przygotowano atrakcje w sali edukacyjnej Ognik. W programie znalazł się również pokaz ratownictwa technicznego i gaszenia pożaru samochodu. Swoje działania zaprezentowali policjanci, a do udziału w pikniku zaproszono także żołnierzy 12. Wlkp. Bryg. Obrony Terytorialnej. Jedną z atrakcji był pokaz zabytkowych motocykli i samochodów wojskowych, a członkowie fundacji Złota Godzina umożliwi wykonanie podstawowych badań. Deszczowe popołudnie umilał występ Turkowskiej Kapeli Podwórkowej „Zza Roga”.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja