Wideo: Czerwcowe Nepomuki zawitały do Piętna

Czerwcowe Nepomuki zawitały w niedzielę, 24 czerwca do Piętna w gminie Tuliszków. I choć Figury św.Jana Nepomucena mają chronić przez wzburzoną wodą, podczas wydarzenia było jej wiele. Mimo deszczu i niesprzyjającej aury chętnych, by przeżyć wspaniałą przygodę było wielu. 

Figura św. Jana Nepomucena znajduje się na małej wysepce w odnowionym parku w Piętnie. Właśnie tam odbył się Piknik Czerwcowe Nepomuki, organizowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota”.

Podczas niedzielnego spotkania organizatorzy połączyli kulturę i tradycję z ważnymi dla każdego Polaka wartościami patriotycznymi.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą, której towarzyszyło uroczyste odsłonięcie „Ławki Niepodległości”.

Oficjalne otwarcie pikniku miało miejsce o godzinie 15.30. Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządów, kościoła oraz mieszkańcy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i każdy znalazł coś dla siebie.

Już od rana trwały zmagania podczas Niepodległościowego Turnieju Piłkarskiego Drużyn Dziecięcych. Mecz rozegrały drużyny PKS Orzeł Dziadowice-Folwark vs Reprezentacja Rodziców. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

Smakosze mieli okazję skosztować pysznych „Nepomukowych Pierogów” przygotowanych na konkurs kulinarny. Rozmaite potrawy zaspokoiły nawet najbardziej wymagające gusta.

Zgromadzeni obejrzeli występu artystyczne dzieci i młodzieży, a także wysłuchali tradycyjnych pieśni w wykonaniu członkiń Stowarzyszenia „Wspólnota” z Piętna, wśród których znalazły się przedstawicielki samorządu terytorialnego w tym radna powiatu tureckiego Aneta Seńko, radna Rady Miejskiej w Tuliszkowie Magdalena Danisz, wicedyrektor Wydziału Rozwoju i Edukacji Starostwa Powiatowego w Turku Izabela Gradecka oraz prezez Stowarzyszenia "Wspólnota" - Barbara Kościankowska".

Zwieńczeniem wydarzenia był koncertu zespołu Kers.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków powiatu tureckiego, gminy Tuliszków oraz firm Sun Garden i Andrewex.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja