Gm.Turek: Radni negatywnie o samodzielnym okręgu wyborczym w Tuliszkowie

Radni gminy Turek negatywnie zaopiniowali projekt uchwały Rady Powiatu Tureckiego w sprawie podziału powiatu tureckiego na okręgi wyborcze. Projekt zakładał utworzenie w Tuliszkowie samodzielnego okręgu wyborczego. 

Dotychczas gminy Turek, Władysławów oraz Tuliszków tworzyły jednen, siedmiomandatowy okręg wyborczy do rady powiatu. Projekt zakładał natomiast utworzenie okręgu złożonego z gmin Turek i Władysławów, gdzie wybierano by czterech radnych i samodzielny okręg w Tuliszkowie, który w radzie reprezentowany byłby wówczas przez trzy osoby.

O słowo komentarza do tego projektu pokusił się wójt Karol Mikołajczyk.

- Powiat chce zmienić to na wniosek komisarza, ale jeżeli już, to była okazja, żeby się tym okręgom przyjrzeć bardziej. Nam brakuje czterech setnych w normie przedstawicielskiej, żeby tworzyć odrębny okręg z liczbą trzech mandatów. Nie widzę konsekwencji - dlaczego nie rozbili okręgu w Turku? Jesteśmy z gminą Władysławów. Co nas z nią łączy? Nie widzę w tym logiki, poza tym, że ktoś zdecydował, że tak będzie lepiej - mówił wójt Mikołajczyk.

- Trudno na to patrzeć obojętnie. To typowe sprowadzenie do centralizacji, upolitycznienia, upartyjnienia. Ktoś sobie poblokował po dwa mandaty - reszta - bijcie się o te ostatnie - mówił przewodniczący rady Ireneusz Kolenda.

Ostatecznie radni jednogłośnie negatywnie odnieśli się do projektu.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja