Tuliszków: Od lipca lżejszy portfel burmistrza Ciesielskiego. Tak zdecydowali radni

Z 5900 zł na 4700 zł spadnie wynagrodzenie zasadnicze burmistrza gminy i miasta Tuliszków. Taką decyzję podjęli radni podczas ostatniem przed wakacjami sesji.

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z15 maja 2018r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych trzeba było dostosować wynagrodzenie burmistrza gminy i miasta Tuliszków tak, by mieściło się w stawkach wynikających ze wspomnianego rozporządzenia. Przed podjęciem uchwały burmistrz Ciesielski opuścił salę, aby jego obecność nie krępowała nikogo. Radni ustalili, że wynagrodzenie zasadnicze wynosić będzie od 1 lipca 4700 zł. Do tego dojdzie dodatek funkcyjny - 1900 zł, dodatek specjalny w wysokości 40 proc., a także dodatek za wieloletnią pracę stanowiący 20 proc. wynagrodzenia. W ten sposób straciła moc uchwała z grudnia 2014, która ustalała wynagrodzenie zasadnicze na poziomie 5 900 zł. Dodatek funkcyjny przed czterema laty wynosił 1500 zł, a dodatek specjalny - 25 proc.

Radny Dawid Janczewski poprosił jednak o wyjaśnienie, skąd wzięły się takie, a nie inne kwoty, i dlaczego chociażby wzrosły dodatki do pensji burmistrza. Z odpowiedzią pospieszył przewodniczący rady.

- Na początku kadencji ustalaliśmy wynagrodzenie i nikt nie zgłaszał pretensji. Teraz chodzi o to, żeby to było najmniej odczuwalne dla burmistrza, który za wykonaną pracę powinien dostać jeszcze nagrodę - mówił, dodając, że to parlamentarzyści zgotowali samorządowcom taki prezent.

Mimo tych wątpliwości rada podjęła uchwałę jednogłośnie.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja