Tuliszków chce być samodzielnym okręgiem. Rada wydała pozytywną opinię

Radni gminy i miasta Tuliszków wyrazili pozytywną opinię do projektu uchwały Rady Powiatu Tureckiego w sprawie podziału Powiatu Tureckiego na okręgi wyborcze, określenia ich granic i numerów oraz ustalenia liczby radnych wybieranych w okręgach wyborczych. Ich zdania były jednak mocno podzielone.

Do tej pory gminy Turek, Władysławów oraz Tuliszków tworzyły jeden, siedmiomandatowy okręg wyborczy do rady powiatu. Opiniowany projekt przewiduje natomiast utworzenie okręgu złożonego z gmin Turek i Władysławów, gdzie wybierano by czterech radnych i samodzielny okręg w Tuliszkowie, który w radzie reprezentowany byłby wówczas przez trzy osoby. Obszar gminy i miasta Tuliszków spełnia wymagania normy przedstawicielskiej i z tego punktu widzenia nic nie stoi na przeszkodzie, aby był samodzielny okręgiem. Z drugiej strony jednak, rozwiązanie takie sprawia, że na lepszej pozycji stoją większe ugrupowania.

Tuliszkowscy radni bez słowa dyskusji, siedmioma głosami za, przy sześciu przeciwnych pozytywnie zaopiniowali wspomniany projekt.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja