Ogień zawładnął Turkiem

„Miasto Ognia” - te słowa skandowali turkowianie, idąc dumnie ulicami miasta. Właśnie zakończył się pierwszy z pięciu projektów dofinansowanych z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne. 

Przez cały tydzień pod okiem grupy tancerzy ognia działającej przy Miejskim Domu Kultury w Turku, na sali ciężko pracowali warsztatowicze, pragnący zgłębić tajniki okiełznania niebezpiecznego żywiołu-ognia. Szybko złapali bakcyla i już w środę przy pomniku „Nigdy więcej wojny” przedstawili małą dawkę tego, czego się nauczyli, ściągając tym samym tłum zainteresowanych.

W ostatni wakacyjny weekend ulicami miasta przeszła bardzo okazała i najpiękniejsza parada ostatnich lat. Była ona elementem końcowym projektu stworzonego przez Sylwię Chrostek i Przemka Frątczaka, członków Tureckiej Grupy Tancerzy Ognia.

W paradzie oprócz organizatorów wzięli udział uczestnicy warsztatów fireshow i szczudlarskich, Teatr Tańca Szafa z Kalisza, Centrum Wolontariatu, a przede wszystkim mieszkańcy Turku, którzy chętnie i tłumnie dołączali do gorącego korowodu.

Miejscem docelowym był plac przy Barbórce. To właśnie tam odbył się spektakl ogniowy. Łączył on w sobie taniec, muzykę, zabawę światłem i ultrafioletami. Do tego dodano symbole w postaci oprawy plastycznej.

- Młodzi, fantastyczni ludzie – powiedziała Sylwia Przybylska. - Pełni zapału i energii, przede wszystkim do ognia, ale również tak jak było widać na pokazie finałowym, do tańca.

„Miasto Ognia” to pierwszy z pięciu projektów dofinansowanych z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne. To jedyne takie wydarzenie w naszym mieście, którego warto być uczestnikiem.

- Cieszymy się ogromnie – dodała pracownica Miejskiego Domu Kultury. - Zainteresowanie było spore, nawet samych uczestników, a do tego miasto bardzo fajnie zareagowało.

Sobotni finał z pewnością na długo zapisze się w pamięci mieszkańców. Przedstawiono nam zdolnych ludzi, którzy w to co robią, wkładają całe swoje serce i są naszymi turkowskimi diamentami. Mamy nadzieję, że już wkrótce ponownie ujrzymy Turecką Grupę Tancerzy Ognia.
 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ogień zawładnął Turkiem
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja