Przykona: Mieszkańcy gminy boją się niekorzystnych inwestycji. Przykładem maszt telefonii komórkowej

O niekorzystnej dla mieszkańców inwestycji w gminie Przykona rozmawiali radni podczas ostatniego spotkania. Sprawa masztu jednej z sieci telefonii komórkowej wraca, jak przysłowiowy bumerang. Tym razem temat poruszył radny Janusz Augustyniak.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Przykona Janusz Augustyniak podjął temat masztu telefonii komórkowej, który jakiś czas temu powstał na terenie gminy. O szczegółach pisaliśmy tutaj:
http://iturek.net/6636/przykona-maszt-telefonii-komorkowej-postawiony-sp...

Radny zapytał wójta Mirosława Broniszewskiego, jak wygląda sytuacja związana z masztem. Dopytywał również czy wiadomo jest cokolwiek na temat sprawy sądowej, która toczy się właśnie w tym temacie.

-Temat budzi kontrowersje i niezadowolenie mieszkańców. Mieszkańcy są oburzeni na to, że taka wieża powstała. Pytają jak to się mogło stać bez wiedzy radnych, bez wiedzy gminy. Takich dużych inwestycji może się pojawiać duża ilość- mówił radny.

Radny podał argumenty mówiące o szkodliwości zdrowotnej przy tego typu inwestycjach.

Zapytał również co się stanie, jeśli ktoś wystąpi z kolejnymi inwestycjami na które nie zgadzają się mieszkańcy.

-Trzeba przeciwdziałać takim inwestycjom bo budzą one niezadowolenie. Nikt nie chciałby, żeby na przykład komuś wyrosła antena koło domu, czy kurnik, który wytwarza zapach nie do wytrzymania. Jeśli ktoś przychodzi do gminy i występuje z wnioskiem o wydanie i on to dostaje i nic nie potrzeba. Można zrobić zebranie wiejskie powiadomić radnego, sołtysa. Ja nie mówię że ktoś jest winny ale trzeba jakieś procedury zrobić, żeby takie coś nie miało miejsca- tłumaczy Janusz Augustyniak.

Wójt Mirosław Broniszewski o wspomnianej sprawie sądowej nie słyszał i jak powiedział na terenie gminy można realizować tylko te inwestycje, które zgodne są z prawem i na które przyzwala plan zagospodarowania przestrzennego.

-Można budować instalacje i inwestycje, które prawo dopuszcza. Przy tego typu zadań, jak chociażby wieża to każdy obywatel może przyjść do Urzędu Gminy i prosić o wypis i rejestr planu zagospodarowania przestrzennego dla określonej działki. Jeżeli prawo dopuszcza podjęcie takiego przedsięwzięcia to my nie mamy nic do powiedzenia- mówił wójt.

Tłumaczył on również, że nikt nie mówi o zamiarze, prosi jedynie o plan zagospodarowania przestrzennego na podstawie którego może dane inwestycje podjąć, przy czym potrzebne są innego typu zgody. Muszą być wydane wszystkie pozwolenia na które gmina nie ma wpływu.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja