„Ogólniak” bezkonkurencyjny! Mamy wyniki matur 2018

Prawie 96 proc. w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku, 75,3 proc. w Zespole Szkół Technicznych w Turku i prawie 54 proc.w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich- tak wyglądają tegoroczne wyniki matur 2018 w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu tureckiego. 

W I Liceum Ogólnokształcącym w Turku do matury podeszło 326 uczniów. Egzaminu dojrzałości nie zdało 14 osób, z czego 11 osób będzie miało możliwość przystąpić do poprawki.

-Róbmy swoje. Tym razem nie mam nic do dodania. Duma rozpiera. Dziękuję nauczycielom i gratuluję uczniom- podsumowuje sukces dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Danuta Szczepanik.

W Zespole Szkół Technicznych w Turku do matury przystąpiło 207 osób, z czego egzamin dojrzałości zdało 156 uczniów, co daje 75,3 proc. Możliwość poprawki mają 43 osoby. Jak mówi dyrektor szkoły Wioletta Adamiak największe problemy wychowankowie placówki mieli z królową nauk, czyli matematyką.

Zdawalność w Zespole Szkół Rolniczych CKP Kaczki Średnie jest na poziomie 53,5 proc. Łącznie egzamin w tym roku napisały 34 osoby. Do egzaminu poprawkowego ma możliwość przystąpić 9 uczniów.

-Zdecydowanie musimy jeszcze popracować z uczniami, aby wyniki na przyszłość okazały się lepsze. Będzie się liczył proces motywacyjny, ale wiadomo, że rekrutacja odgrywa tutaj bardzo istotną rolę. W tym roku na rekrutacji widzimy zdecydowaną poprawę osiągniętych wyników wśród uczniów gimnazjów, którzy ubiegają się o miejsce w naszej szkole. Więc liczymy, że wyniki te z roku na rok będą wyglądały coraz bardziej pozytywnie. Pocieszający jest fakt, że uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego w tym roku w naszej szkole uzyskali bardzo dobre wyniki egzaminów zawodowych przekraczające zdecydowanie wyniki w województwie i okręgu- mówił dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich Krzysztof Świerk.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja