Książki dla trzylatków!

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu „Mała książka - wielki człowiek” realizowanego przez Instytut Książki. Już jesienią trzylatki (dzieci z rocznika 2015) otrzymają specjalne Wyprawki Czytelnicze, zawierającą książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Udział w projekcie jest bezpłatny!

Turkowska biblioteka od dłuższego czasu prowadzi działania włączające do życia kulturalnego najmłodszych mieszkańców miasta. W tym roku dodatkowo otrzyma specjalne wsparcie od Instytutu Książki w ramach projektu „ Mała książka – wielki człowiek”. Od września 2018 roku podczas odwiedzin biblioteki Mały Czytelnik otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Podczas kolejnej wizyty  zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do Karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Liczymy, że projekt spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony rodziców i jesienią tego roku turkowska biblioteka zyska nowych, aktywnych czytelników a dzieci zaproszone do udziału w akcji staną się pełnoprawnymi uczestnikami i życia kulturalnego.  Więcej szczegółów dotyczących projektu oraz dystrybucji Wyprawek już pod koniec wakacji.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja